Hlavní navigace

MALUJEME - PO SÍTI 2007: HUDBA A JÁ

[Tisková zpráva] Dne 11. června 2007 se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy pro finalisty mezinárodní soutěže v Muzeu hl. m. Prahy, která bude spojená s udílením cen za účasti některých z čestných porotců. Nejúspěšnější autoři byli na toto vyhlášení pozváni dopisem.

Sdílet

Před zahájením výstavy bude pro děti v prostoru před muzeem připraven bohatý program. Zároveň je pro všechny pozvané finalisty připraven dárek! Dárky do soutěže věnují následující společnosti: Český rozhlas Online, Poštovní spořitelna, Albatros, Libri, Slovart, Johnson&Johnson, Kores, T-mobile, knihkupectví Kanzelsberger a společnost Narovinu. Vernisáž přislíbil zahájit Pavel Šporcl, jemuž se letošní téma velice líbilo. Celý den bude moderovat věrný příznivec soutěže Jan Pokorný.

Součástí výstavy budou také výtvarné dílny pro veřejnost, kde si návštěvníci budou moci zdarma vyzkoušet připravené výtvarné techniky pod vedením akademické malířky Olgy Bělohradské.

V rámci XII. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže pro děti „Malujeme – po síti: Hudba a já“, jejímiž pořadateli jsou Český rozhlas Online a Poštovní spořitelna, jsme obdrželi 4000 prací, které jsou nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Indie, Indonésie, Chorvatska, Afriky či dokonce Číny!

„Zaslané soutěžní příspěvky hodnotili významné osobnosti naší kulturní scény, například Adolf Born, Václav Hradecký, Naďa Konvalinková, Pavel Šporcl a další. Do finále, což znamená na výstavu, se probojovalo rovných 250 prací“ sdělila organizátorka soutěže Lenka Kupková z Českého rozhlasu Online.

Vítězné práce XII. ročníku soutěže budou vystaveny pro širokou veřejnost od 12. června do 15. července 2007 v Muzeu hlavního města Prahy a na internetových stránkách Českého rozhlasu pro děti www.rozhlas.cz/de­ti. Následně bude výstava putovat i po dalších městech České republiky. Nakonec budou práce vydraženy v dobročinné internetové aukci ve prospěch Linky bezpečí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).