Hlavní navigace

Mamma Mia! na Primě s dabingem i v původní verzi

[Tisková zpráva] Televize Prima odvysílá o tomto víkendu zfilmovaný muzikál Mamma Mia! s jedinečným hereckým obsazením hned dvakrát. V sobotu večer s dabingem a v neděli odpoledne v původní verzi s titulky.

Sdílet

V sobotu 12. 11. si diváci mohou od 20.00 zpříjemnit večer známými melodiemi skupiny ABBA, které zazpívají herci jako Meryl Streepová, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård a další. Mluvené dialogy budou nadabovány, zatímco písně získají jen otitulkování, aby mohl vyniknout neobyčejný hudební zážitek ze zpěvu hereckých hvězd a zároveň byl text, jenž posouvá děj, srozumitelný i neangličtinářům.

V neděli 13. 11. od 14.45 opět na programu Prima si pak přijdou na své ti, kteří si chtějí vychutnat muzikál v originální verzi celý. Titulky se tak objeví nejen pod slavnými hity, ale i pod mluvenými dialogy.

Příběh, který umně využil hity slavné skupiny ABBA, získal na jevištích hudebních divadel v osmi jazykových verzích nespočet fanoušků. Jeho tvůrci se pak rozhodli tento úspěch podpořit také zfilmovanou verzí. O její výjimečnost se postaralo i mimořádné herecké obsazení, v němž vedle slavné Meryl Streepové a Pierce Brosnana nechybí například Colin Firth, Amanda Seyfriedová, Julie Waltersová, Stellan Skarsgård, Christine Baranskiová, Dominic Cooper, Rachel McDowallová, Jennifer Leungová, Juan Pablo Di Pace a dokonce i člen skupiny ABBA Benny Andersson.

Děj zfilmovaného muzikálu je prostý. Na řeckém ostrůvku Kalokairi vede malý pomalu dosluhující hotel lehce potrhlá Donna (Meryl Streepová). Její dcera Sophie (Amanda Seyfriedová) se bude už za pár dnů vdávat a řeší pro ni závažnou otázku, kdo ji odvede k oltáři. Podle deníku své matky, který si kdysi vedla, zjistila, že v době jejího pravděpodobného početí se Donna scházela hned se třemi mladíky. Rozhodne se tedy všechny tři své potencionální otce pozvat na svatbu. Matka však o příjezdu bývalých lásek nemá ani tušení. O úsměvná setkání a vtipné situace tak nouze rozhodně nebude!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).