Hlavní navigace

Managerské odměny až se ziskem firmy

[Tisková zpráva]

Sdílet

Managerské odměny až se ziskem firmy

Ivo Lukačovič, zakladatel a majoritní vlastník společnosti Seznam.cz, a.s., ze zřekl managerských odměn až do doby, než bude společnost Seznam.cz v zisku.

Seznam.cz, nejnavštěvovanější portál českého internetu, doposud každoročně zdvojnásobil zisk. V roce 1999 dosáhl Seznam.cz obratu přes 12 mil. Kč a vykázal zisk 2,2 mil. Kč. V roce 2000 podle předběžných výsledků obrat přesáhl 27,5 mil. Kč. Díky rozsáhlým investicím do infrastruktury a marketingu se však společnost dostala do plánované ztráty. Ivo Lukačovič se od dubna 2001 zřekl svého managerského platu až do doby, než se Seznam.cz dostane opět do černých čísel, což se předpokládá do konce roku 2001.

„Prodělečných internetových firem, které jenom utrácejí peníze svých investorů, je mnoho. To pro mne a celý náš tým není žádná výzva. Jsem zastáncem názoru, že internetová firma by měla vydělávat, podobně jako kterákoliv jiná,“ vysvětluje Ivo Lukačovič své rozhodnutí. „Již výsledky prvních měsíců roku 2001 jsou však důvodem k optimismu. Nejenom proto, že již v únoru roku 2001 jsme vykázali provozní zisk, ale hlavně kvůli tomu, že pouze 60% našich tržeb v prvních dvou měsících pochází z proužkové reklamy. V průběhu roku nás však čekají ještě další investice do technické infrastruktury.“

Seznam.cz, a.s. provozuje nejnavštěvovanější portál českého internetu na www.seznam.cz s více než 130 miliony zhlédnutých stránek v březnu 2001. Nabízí uživatelům zdarma celou škálu praktických služeb: Seznam.cz – katalog a vyhledávání, Můj Seznam – zpravodajství včetně TV programů, předpovědi počasí, kulturních přehledů, finančního a ekonomického zpravodajství, Novinky.cz – internetový magazín, Seznam E-mail, Seznam Sweb – webhosting, Seznam Mapy, Seznam Lidé – vyhledávání lidí, Seznam Software – nabídka volně šiřitelného softwaru, Seznam Slovník a Seznam Práce. Cílem je poskytovat služby maximálně spolehlivé a uživatelsky přívětivé.

Tiskové zprávy společnosti Seznam.cz, a.s. a fotografie naleznete na adrese http://firma.sez­nam.cz/tisk.html.

Pro další informace a fotografie kontaktujte, prosím:
Ing. Dagmar Haltmarová
PR & Marketing Manager Seznam.cz
e-mail: dagmar.haltma­rova@firma.sez­nam.cz
tel.: 02 / 57 31 31 81, fax: 02 / 57 31 31 86, mobil : 0606 726 313