Hlavní navigace

Manželské etudy po 20 letech

[Tisková zpráva] Předposlední sérii dokumentů z cyklu Manželské etudy po 20 letech režisérky Heleny Třeštíkové vidělo v neděli 29.ledna na ČT2 916 tisíc diváků, tzn. 10,7% dospělých, což představuje 20 z každé stovky přítomných v danou chvíli u televizní obrazovky. Příběh Marcely a Jiřího se tak stal nejvyhledávanějším vydáním z celého cyklu, který začala Česká televize vysílat 1. ledna.

Sdílet

Následující „barevnou“ druhou část Manželských etud, která mapuje příběhy stejné dvojice v současnosti, vysílaná hned po skončení „černobílého“, dílu viděl dokonce každý dospělý divák přítomný u televizoru. Převedeno na absolutní čísla to představuje více než 1 milión diváků (přesně 1051 tisíc), kteří tento díl sledovali a přispěli tak k tomu, že se tato část stala dosud nejsledovanější z celého cyklu.

Poslední díl s názvem Ivana a Václav, který získal cenu na festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2005, připravuje Česká televize k odvysílání tuto neděli od 20 hodin na ČT2.

Ivana a Václav

Ivana s Vaškem jsou maximalisté ve všem co dělají. Mají pět dětí (ve věku 18, 15, 13, 5 a 3 roky) a podnikají. Na začátku natáčení rekonstruují starý vinohradský činžák na „největší prodejnu židlí v Evropě“, jak zní záměr. Dům je vybudován a sny se střetávají s realitou. Ivana se kromě podnikání stará o celou rodinu a rozsáhlý dům, který si rodina postavila na okraji Prahy. Václav si stěžuje na malou kupní sílu obyvatelstva a obává se, že s podnikáním skončí. Děti mají své různorodé problémy a rodiče se snaží přežít a zachovat si vnitřní stabilitu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).