Hlavní navigace

Leoš Mareš a Kristina Kloubková navštívili s Nadací Nova Ústav pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí

[Tisková zpráva] Dárky od sponzorů přivezli zástupci Nadace Nova ve čtvrtek 24. února 2011 do Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí. Praktické potřeby předali maminkám a personálu tváře televize Nova – moderátorka Odpoledních Televizních novin Kristina Kloubková a moderátor největší světové pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Leoš Mareš.

Sdílet

Praha, 24. února 2011 – Zástupci Nadace Nova se ve čtvrtek 24. února 2011 vypravili do Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí, aby předali maminkám i personálu dárky od sponzorů, bez nichž se při péči o miminka neobejdou. Zásobu hygienických potřeb přivezli jménem nadace moderátorka Odpoledních Televizních novin Kristina Kloubková a moderátor největší světové pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Leoš Mareš. Za své kolegy i pacientky, které jsou nyní právě v péči podolského institutu, převzal dárky primář pediatrie, Doc. MUDr. Zbyněk Straňák, CSc.

Zástupci Nadace Nova poté navštívili některé maminky přímo na oddělení. Z dárků pro miminko se upřímně radovala půvabná paní Lucie, která hostům představila svého teprve čtyřdenního Tomáška. Velmi překvapená byla i paní Lenka, maminka tří holčiček, které se narodily v prosinci. „Moc děkuji, každá pomoc nám přijde velmi vhod,“ řekla. Na otázku, podle čeho svá trojčátka rozezná, prozradila jednoduchý recept: „Dostanou náušničky, každá s jinými kamínky.“ Představa péče o tři miminka současně zaskočila i dvojnásobného otce Leoše Mareše. „Rozhodl jsem se paní Lence a její rodině pomoci, kde bude třeba,“ prohlásil.