Hlavní navigace

Nejsledovanější slovenská televize Markíza se rozhodla pro P2 HD technologii společnosti Panasonic

[Tisková zpráva] Kompaktní P2HD kamery byly úspěšně otestovány při castinzích na první ČeskoSlovenskou SuperStar

Sdílet

Praha, 17. září 2009 – Divize PBITS (Proffesional Broadcast and IT System) Panasonic Česká a Slovenská republika získala důležitý kontrakt na dodávku profesionální videotechniky pro televizi Markíza. Jeho součástí jsou ruční profesionální P2 HD kamery AG-HPX171E a paměťové P2 karty AJ-P2E032XG z nejnovější řady E-series. Televize Markíza, člen skupiny Central European Media Enterprises (CME) a lídr slovenského televizního trhu, tak udělala strategický krok směrem k přechodu na P2 technologii, která v sobě spojuje výhody vysoce kvalitního obrazu, mimořádné spolehlivosti, maximální flexibility a rychlého průběhu procesů zpracování záznamů. Nová technika je primárně určena pro tým zahraničních zpravodajů a internetovou divizi televize Markíza, první zatěžkávací zkouškou však úspěšně prošla již během nedávného natáčení castingů první ČeskoSlovenské Superstar, která se v obou zemích začne vysílat v září.

Markíza se rozhodla pro generační výměnu kamer této typové řady především na základě rostoucích nároků na flexibilitu a rychlejší worklflow, kvalitu videa, jednoduchost manipulace se záznamem a také vzhledem k potřebě univerzálního formátu, který má být kompatibilní s momentálně používaným SD i v budoucnosti plánovaným HD formátem. „Přechod na P2 technologii představuje z dlouhodobého hlediska strategický krok směrem k novému formátu a první praktické zkušenosti ukazují, že to byla správná volba, která reflektuje naše současné požadavky a zároveň splňuje podmínky potřebné k přechodu na vysílání v HD kvalitě. Protože úzce spolupracujeme i s ostatními TV stanicemi skupiny CME je možné, že naše reference budou pozitivním signálem i pro další členy skupiny,“ řekl ke kontraktu Vladimír Špaček, řiditel technického oddělení TV Markíza.

V souboji s konkurenčními nabídkami rozhodla ve prospěch P2 HD technologie Panasonic kromě jiného i širší optika vybrané kamery vhodná například pro natáčení v malých místnostech, její ergonomické vlastnosti a nízká hmotnost , integrovaný SDi výstup i kvalita provedení a záruční podmínky . V kombinaci s P2 paměťovými kartami garantuje AG-HPX171E vysokou bezpečnost při manipulaci se záznamem, delší životnost, a tím i značné snížení nákladů.

„Strategické rozhodnutí televize Markíza pro formát P2 je pro společnost Panasonic významným oceněním, ale zároveň i velkým závazkem. Věříme, že spokojenost s technologií, kvalitou a spolehlivostí formátu P2 může být v budoucnosti rozhodujícím faktorem pro adaptování P2 i jinými TV stanicemi skupiny CME," dodáva Branislav Šimkanin, Country Manager Panasonic PBITS pro Českou a Slovenskou republiku.