Hlavní navigace

Martin Ondráček ředitelem nově zřízené sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova

[Tisková zpráva] Martin Ondráček, dosavadní šéfredaktor zpravodajství televize Nova, bude od 1. července ředitelem nově zřízené sekce zpravodajství a publicistiky. Půjde o oddělení, které sloučí obě jmenované a zatím oddělené redakce.

Sdílet

Praha 26. června 2006 – Martin Ondráček, který doposud v televize Nova působil jako šéfredaktor zpravodajství, se od 1. července stane ředitelem nově ustanovené sekce zpravodajství a publicistiky.„Jme­nování Martina Ondráčka do této důležité vedoucí funkce v TV Nova je logickým krokem v jeho pracovní kariéře a dalším oceněním jeho schopností a zásluh. Během svého šestiletého působení v redakci zpravodajství dokázal společně se svým týmem přispět výrazným způsobem ke skutečnosti, že televize Nova vždy byla a stále je nezpochybnitelnou jedničkou na trhu. Právě Televizní noviny jsou nejsledovanější zpravodajskou relací nejen v Česku, ale i prakticky v celé Evropě. Jeho úkolem v budoucnu je zajistit komplexní rozvoj celé sekce a připravit ji jak personálně, tak technologicky na vyšší požadavky týkající se kvality i rozsahu zpravodajských pořadů v programovém schématu TV Nova,“ říká generální ředitel Petr Dvořák.

Sekce zpravodajství a publicistiky spojí dvě zatím oddělené redakce zpravodajství a publicistiky a kromě Televizních a Sportovních novin bude organizačně zajišťovat i výrobu pořadů Sedmička, Střepiny, Víkend, Volejte Novu, Koření, Na vlastní oči, Občanské judo a dalších. Dojde tak k efektivnějšímu propojení a spolupráci obou stávajících redakcí televize.

Šéfredaktorem publicistiky se stane Stanislav Brunclík, dosavadní zástupce šéfredaktora Televizních novin. Na Nově je od roku 1999, nejdříve jako reportér TN, poté vedl a uváděl magazín Střepiny. Před nástupem do televize Nova působil několik let jako redaktor a moderátor v ČT.

Dosavadní šéfredaktor publicistiky Radek John, který stál u zrodu pořadu Na vlastní oči, nejúspěšnější, nejdéle vysílané a novinářsky velmi ceněné publicistické relace, se stává šéfproducentem pořadu Na vlastní oči. Jeho hlavním úkolem bude nejen udržení stabilní sledovanosti pořadu, ale i zvětšení jeho rozsahu.