Hlavní navigace

Masarykova univerzita oslovuje uchazeče o studium přes Facebook

[Tisková zpráva] Masarykova univerzita se letos poprvé rozhodla oslovit uchazeče o studium prostřednictvím sociální sítě Facebook. Na stránce Studuj na MUNI uveřejňuje aktuální informace související s blížícím se termínem pro podávání přihlášek do bakalářských a magisterských studijních programů, které končí 28. února. Univerzita připravila také soutěž pro uchazeče i současné studenty o nejsledovanější video na téma: Důvod proč studovat na Masarykově univerzitě.

Sdílet

Facebooková  stránka upozorňuje například na dny otevřených dveří nebo na veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2011. Uchazeči o studium zde najdou magazín Muni Extra nebo odkaz na vyhledávač oborů, pomocí kterého se mohou snadno zorientovat v nabídce studia na Masarykově univerzitě. Na stránce se postupně objevuje i série krátkých filmů na pokračování sledující mysteriózní studentský příběh.

K videím, která připravuje Masarykova univerzita, se však svými vlastními autorskými díly může přidat každý, kdo se zapojí do soutěže: Pošli nám svůj důvod proč studovat na MUNI. Stačí jen umístit video k tomuto tématu například na portál YouTube a příslušný odkaz na zeď facebookové stránky Studuj na MUNI. Soutěž potrvá až do konce března. O vítězi nebude rozhodovat žádná porota, ale nejvyšší počet zhlédnutí natočeného filmu.

V loňském roce podali uchazeči o studium v bakalářských a nenavazujících magisterských programech na Masarykově univerzitě 60 691 přihlášek. V počtu přihlášek, které zaslali uchazeči s českým občanstvím, Masarykova univerzita předstihla i Karlovu univerzitu. Občané ČR podali na Masarykovu univerzitu celkem 51 127 přihlášek, zbylých 9564 přihlášek pochází od jiných státních příslušníků. Podle údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání podali občané ČR na Karlovu univerzitu 46 075 přihlášek. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).