Hlavní navigace

Máte slovo, hosté a téma diskusního pořadu Michaely Jílkové na ČT1

[Tisková zpráva] Nový diskusní pořad Michaely Jílkové v přímém přenosu od 17. ledna 2008 vždy ve čtvrtek na ČT1 od 21.45 hodin. Tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřešíme problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řešíme je přímo s nimi!

Sdílet

Na každé ze tří stran trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, jsou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a tři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho. Navíc si všichni diskutující do studia mohou přivést své stoupence. Publikum tak bude dotvářet atmosféru živé debaty.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý – stačí se přihlásit na telefonním čísle 261 13 77 76 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Proč máme platit u lékaře? aneb Regulační poplatky ve zdravotnictví, tak zní téma úvodního vydání, vysílaného ve čtvrtek 17. 1. na ČT1 od 21.45 hodin. Michaela Jílková dá postupně slovo třem občanům, kteří přijdou, aby za pacienty vysvětlili, jaké problémy jim nové poplatky způsobují. A odborníkům – na jedné straně zástupcům ministerstva zdravotnictví Tomáši Cikrtovi a Markovi Šnajdrovi (kteří poplatky obhajují), na druhé straně lékařům, kteří takto nastavený systém poplatků odsuzují, šéfovi České lékařské komory Milanu Kubkovi a řediteli vrchlabské nemocnice Vladimíru Drymlovi.