Hlavní navigace

Máte slovo o situaci důchodců – Michaela Jílková opět ťala do živého

[Tisková zpráva] Dlouhodobě diváky vyhledávaný pořad Máte slovo, tentokrát tváří v tvář problému Životní situace důchodců se stal druhým nejsledovanějším čtvrtečním pořadem České televize.

Sdílet

Ve čtvrtek 8. dubna 2010 se hosté a moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková v přímém přenosu na ČT1 věnovali tématu Životní situace důchodců. Proběhla diskuse o tom, jak dnes žijí senioři, zda se dá vyžít z průměrného důchodu, zda je v dnešních podmínkách reálné důchody zvyšovat a kde by stát na tyto výdaje vzal peníze. Sledovalo ji v průměru 650 tisíc dospělých diváků (sledovanost 7,3 % při podílu na publiku 23,98 %). Máte slovo tak obsadilo dokonce druhou příčku ve sledovanosti v rámci celodenního topu ČT. Nadprůměrný byl i podíl na publiku – včerejší vydání dosáhlo na druhý nejlepší výsledek od začátku letošního roku.

„Samozřejmě, že mám radost, že je to divácky velmi úspěšný pořad. Vždyť je to jediný prostor, kde zástupci veřejnosti vedou osobní dialog s odpovědnými ve studiu v přímém přenose. A ti úředníci či politici jim chtě nechtě musí naslouchat a hlavně odpovídat. Prostě lidí vědí, že u nás mají SVÉ SLOVO. Máte slovo řeší problémy občanů a ne mocenské pseudoproblémy politiků,“ říká moderátorka pořadu Michaela Jílková.

Diskutované téma přilákalo zejména starší diváky. V cílové skupině diváků starších 55 let se stalo nejsledovanějším vydáním letošního roku a v průměru jej vidělo více než půl milionu diváků 55+ (sledovanost : 17,2 % při podílu na publiku 40,07 %).

Pořad Máte slovo začala Česká televize vysílat v lednu 2008 a dosud odvysílala 92 premiér. Jednotlivá vydání sleduje téměř každý pátý dospělý v danou dobu u televizoru, což představuje v průměru více než půl milionu diváků starších 15 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).