Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Adopce dětí registrovanými homosexuálními páry – 18. března

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 18. 3. na ČT1 od 21:45 Máte slovo s M. Jílkovou tváří v tvář problému: Adopce dětí registrovanými homosexuálními páry. Pozvání do studia přijali: poslankyně a místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová a gay politik Jiří Hromada.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty zamýšlet nad otázkou, zda podpořit adopci dětí registrovanými homosexuálními páry či nikoliv. Proč nemohou registrované homosexuální páry adoptovat děti? Co je pro děti lepší – setrvávat v dětském domově, nebo být součástí homosexuální rodiny? Je v pořádku, že o adopci může zažádat například žena, která žije sama? Jde skutečně o dobro dětí, nebo jen o boj za lidská práva menšin?

Diskusi otevřela iniciativa ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába, aby lidé v registrovaném partnerství mohli individuálně adoptovat děti. Místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová vyzvala k podpisu petice „Dobro dětem především“, která tomu chce zabránit. Odpůrci poslankyně Šojdrové se domnívají, že prosazením Kocábovy iniciativy by se do adopce mohlo dostat mnohem více dětí. Podle nich je současný stav v rozporu s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod i s ústavním pořádkem České republiky.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 25. 3. na ČT1 od 21:45 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).