Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Co vadí mladým lidem na politicích?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 16. 12. na ČT1 od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou tváří tvář problému: Jak mladí lidé vnímají morálku našich čelních představitelů? Diskutovat s nimi budou senátor Jaroslav Kubera a poslanci Vítězslav Jandák a Jiří Dolejš.

Sdílet

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat na téma, zda mají mladí lidé zájem o politiku a jaké mají výhrady k současným politickým představitelům.

Dvacet jedna let po sametové revoluci, to už je jedna generace. Jak tito mladí lidé reagují na současnou politickou scénu? Vadí jim korupce? Jak vnímají diskutabilní morálku našich čelních představitelů? Ve většině případů nedají na populistická hesla, která pronášejí některé strany před volbami. Je jim jasné, že stát se ocitl v dluhové pasti a je potřeba s tím něco dělat. Na rozdíl od předchozích generací, které vyrostly v době socialismu, vědí, že se musejí postarat sami o sebe. Přestože mladí lidé komunismus nezažili, nebo možná právě proto, váží si možnosti svobodné volby, cestování a získávání zkušeností v cizině. To jim dává rozhled, který bohužel neměli jejich rodiče a prarodiče. Ačkoliv politiky kritizují téměř za vše, uvědomují si velmi dobře, že nebýt roku 1989, jejich šance by byly zcela omezené a kritiku by si nemohli vůbec dovolit..

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 6. 1. 2011 na ČT1 od 21:40 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).