Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Hrací automaty a videoterminály – mohou přinést štěstí? – čtvrtek 18. 6.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 18. června od 21:40 hodin na téma: Hrací automaty a videoterminály – mohou přinést štěstí?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: Miluška Vrlová z Ministerstva financí ČR, primář oddělení závislostí MUDr. Karel Nešpor, starosta obce Chodová Planá Jan Volný, starosta Bohumína Petr Vícha a samozřejmě občané.

Města a obce bojují proti hernám. Je pravda, že mají z výherních hracích automatů příjem, ale většina starostů tvrdí, že oželí příjem do městské či obecní pokladny pro blaho a klid občanů. Zatímco starostové se snaží snížit počet hracích automatů, Ministerstvo financí povoluje zřizování videoterminálů. Z těch nemá zisk obec, ale ministerstvo. Obce nejen že nedostanou žádné peníze, ale automatů se nezbaví. Navíc jim přibudou starosti s gamblery, zvýšenou kriminalitou a hlukem. Hrací automaty a videoterminály se vzhledově neliší. Rozdíl je v tom, že do automatů se házejí mince, zatímco videoterminály umožňují vysoké sázky. Proč Ministerstvo financí povoluje terminály bez souhlasu obcí? Jak je možné, že videoterminály stojí v blízkosti škol a zdravotních středisek? Proč přibývá hráčů závislých na hracích automatech? Z jakých sociálních skupin se rekrutují? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 18. června ve 21:40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího – posledního předprázdninového diskusního pořadu Máte slovo – vysílaného ve čtvrtek 25. 6. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Jak se po dovolené nerozvést. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).