Hlavní navigace

ČT1: Máte slovo s M. Jlíkovou na téma: Jsou obézní diskriminováni? – 4. 2.

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 4. 2. na ČT1 od 21:50 Máte slovo s M. Jílkovou tváří v tvář problému Jsou obézní diskriminováni? Pozvání do studia přijali: ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, odborníci na problémy obezity a lidé s nadváhou.

Sdílet

V přímém přenosu se bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty mimo jiné zamýšlet nad otázkami: Jak se žije lidem s nadváhou ve společnosti, kde jsou synonymem krásy vychrtlé modelky? Mají lidé s kily navíc potíže sehnat zaměstnání? Měli by obézní platit vyšší zdravotní pojištění? Nebo si kupovat dvě letenky, jako je tomu v USA? Jsou obézní děti vystavovány šikaně? Je pravda, že lidé s nadváhou jsou šťastní a spokojení?

O obezitě se v posledních letech mluví jako o novodobé epidemii. Doby, kdy se poukazovalo na Ameriku jako na zemi obézních lidí, jsou dávno pryč. Obezita zaplavila celou Evropu. Také čeští „tlouštíci“ se ocitají se v začarovaném kruhu. Mnohdy kvůli svému zjevu ztratí zaměstnání, uzavřou se doma, nemají peníze, objevují se zdravotní komplikace… Obezitologové varují, že může být ještě hůř, pokud se s tímto onemocněním (obezita byla kvalifikována jako nemoc) nezačne něco dělat. Nezdravý životní styl spěje k tomu, že obézních bude přibývat.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – jediný pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 11. 2. na ČT1 od 20:55 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).