Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Konec financování sportu v Čechách?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 31. března na Jedničce od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Josefem Dobešem, Alešem Hušákem, Jiřím Šlégrem a diváky tváří v tvář problému financování sportu, zejména malých sportovních jednot a klubů.

Sdílet

Ministři školství a financí chtějí změnit systém financování sportu. Peníze, které stát vynakládá na sport, by měly jít cíleně „na adresy“ konkrétních sportovních klubů a svazů a ne přes ČSTV. Podle politiků sportovní funkcionáři pohltili příliš velkou část financí určených sportu. V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty ministrem školství Josefem Dobešem, generálním ředitelem Sazky Alešem Hušákem, poslancem Jiřím Šlégrem a diváky diskutovat o financování sportu. Spory mezi ČSTV a politiky vznikly ve chvíli, kdy se začala stahovat smyčka okolo společnosti Sazka. Vláda viní ČSTV z pasivity, která podle ní k problémům Sazky výrazně přispěla. Z rozpočtu ministerstva financí by letos mělo jít do sportu celkem 280 milionů korun a z rozpočtu ministerstva školství 1,9 miliardy. Ministři Dobeš i Kalousek se zavázali, že částka v příštím roce neklesne a v roce 2013 by mohla vzrůst díky novému zdanění hazardu a kurzového sázení. Toto zdanění by mělo být dvacetiprocentní. Znamená to, že zvoní českému sportu hrana, nebo se mu naopak blýská na lepší časy?

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 7. 4. 2011 na ČT1 od 21:45. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefonní číslo: 906 06 09.