Hlavní navigace

ČT1 – Máte slovo na téma: Milionové pokuty bohatým pirátům silnic?

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 6. ledna na ČT1 od 21:45 Máte slovo s Michaelou Jílkovou, Vítem Bártou, Leošem Tržilem, odborníky na dopravu a diváky tváří tvář problému: Zabránily by agresivitě na silnicích vysoké pokuty bohatým řidičům?

Sdílet

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková s ministrem dopravy Vítem Bártou, ředitelem dopravní policie Leošem Tržilem, odborníky na dopravu a diváky diskutovat na téma, zda by vysoké pokuty bohatým řidičům zamezily agresivitě na silnicích.

Ministr dopravy chce, aby bohatí řidiči platili mnohem vyšší pokuty za své přestupky na silnicích. Přihlédlo by se k majetkovým poměrům řidičů a ke kubatuře jejich vozů. Většina dopravních expertů by tato opatření uvítala. Vít Bárta chce také navrhnout, aby agresivní piráti silnic přišli o auta a možná i o majetek, pokud by jejich činy byly vyhodnoceny jako velmi nebezpečné. Takoví movití řidiči by mohli dokonce zaplatit pokuty i v řádech milionů.

Bártovy návrhy mají i odpůrce. Tvrdí, že ministr zapomíná, že podle ústavy jsme si před zákonem všichni rovni. Objevují se také názory, že bohatí majitelé aut vidí zmíněné návrhy jen jako populistické gesto, které rozděluje občany na bohaté a chudé a vnáší mezi ně jen závist.

Máte slovo s Michaelou Jílkovou – diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka", na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 13. 1. na ČT1 od 21:40 hodin. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailu: mateslovo@ces­katelevize.cz. Své názory můžete posílat také formou SMS ve tvaru: MS mezera TEXT ZPRÁVY na telefoní číslo: 906 06 09.