Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Pěstounská péče – čtvrtek 28. 5.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 28. května od 21:40 hodin na téma: Pěstounská péče – proč je v České republice tak málo rozšířená?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: Sophia Dvořáková z Ministerstva práce a sociálních věcí, poslankyně Anna Čurdová, ředitelka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková, ředitel dětského domova Martin Lněnička, pěstounka a pěstoun.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 28. května ve 21:40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V České republice žije v dětských domovech a dalších ústavních zařízeních 22 tisíc dětí. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je to 1313 dětí, což je nejvíc v Evropě. Zájem je o adopci dětí, především nejmenších, ale ne o pěstounskou péči. Proč žije v České republice rekordní počet dětí v dětských domovech a dalších ústavech? Proč stát víc nepodporuje levnější a pro většinu dětí vhodnější pěstounskou péči? Proč stát nezpřísní podmínky pro biologické rodiče, aby bylo víc dětí právně volných k pěstounské péči? Proč trvá i roky, než zájemci dostanou dítě (nebo děti) do pěstounské péče? Je pěstounská péče dostatečně finančně ohodnocená? Proč pěstouni nedostávají plat, ale degradující sociální dávky? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 4. 6. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Plastická operace – jde o banální kosmetický zákrok? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).