Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Rychlost na silnicích – čtvrtek 7. 5.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 7. května od 21:45 hodin na téma: Rychlost na silnicích.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministr dopravy v demisi Petr Bendl, ředitel dopravní policie Leoš Tržil, řidiči a řidičky.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 7. května ve 21:45 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Navrhovaná novela silničního zákona umožní jezdit na vybraných úsecích dálnice až o 30 km za hodinu rychleji než dnes. Je rozumné a reálné zvýšit hranici maximální povolené rychlosti na 160 km za hodinu? Dalším trendem je odstraňování dopravních značek určujících hlavní a vedlejší silnice. Zvyknou si řidiči dávat přednost zprava? A jak dosáhnout toho, aby motorkáři snížili rychlost, jezdili opatrněji a neohrožovali ani sebe, ani ostatní: řidiče a chodce? Jak zvýšit bezpečnost na silnicích? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 14. 5. na ČT1 od 21:45 hodin na téma: Nezaměstnanost v době ekonomické krize. Debatovat může přijít každý, kdo má s tématem zkušenosti a se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).