Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Změní zrušení poplatků dostupnost lékařské péče?– čtvrtek 11. června

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 11. června od 21:45 hodin na téma: Změní zrušení poplatků dostupnost lékařské péče?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr, odpůrce poplatků – středočeský hejtman MUDr. David Rath, ředitelka nemocnice v Kladně MUDr. Kateřina Pancová a zástupci veřejnosti – tentokrát pacienti.

David Rath v Poslanecké sněmovně PČR uspěl v boji proti regulačním poplatkům ve zdravotnictví: poslanci poprvé v historii schválili dva protichůdné návrhy změn jednoho zákona. Jeden by vyloučil z placení poplatků děti, důchodce a sociálně slabé, druhý by regulační poplatky zrušil úplně. Rozhodnutí je na straně Senátu PČR – o poplatcích má jednat na schůzi, která začíná 17. června. Neměly by být některé z poplatků zachovány: za pohotovost nebo za pobyt v nemocnici? Odnaučily poplatky lidi nechat si předepisovat paralen a chodit na pohotovost, aby se vyhnuli plným čekárnám u praktického lékaře? Jak se zrušení poplatků projeví na dostupnosti nejmodernějších léčebných postupů a nejnovějších léků? Bude se kvůli zrušení poplatků čekat déle na operace a lékaři budou nuceni předepisovat levnější léky? Má platit, že když si člověk celý život platí zdravotní pojištění, má mít nejmodernější léčbu v případě potřeby zadarmo? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 11. června ve 21:45 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 18. 6. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Závislost na hraních automatech. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).