Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Plastické operace – jsou životu nebezpečné? – čtvrtek 4.6.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 4. června od 21:40 hodin na téma: Plastické operace – jsou životu nebezpečné?

Sdílet

Plastické operace jsou trendem a hitem dnešní doby. Časopisy pro ženy předepisují, jak přesně má vypadat ženské tělo, jaký má mít tvar a jaké míry. Tomuto trendu podléhá čím dál tím více žen každého věku, a to i v případech, kdy rozhodně nepotřebují své tělo upravovat. Mnohé dívky a ženy se domnívají, že jim plastická operace odbourá mindráky a komplexy, a že najdou a udrží si muže svých snů. Psychologové varují: je to pomíjivé a mindráky nevyřeší ani skalpel. Navíc opakované narkózy můžou být zdraví nebezpečné, což si žádná žena v honbě za krásou nepřipustí. Proč ženy podléhají tlakům médií, aby zkrášlily tělo pomocí skalpelu? Proč ženy často berou plastiku jako nákup nového krému? Vyřeší plastika problémy či mindráky? Jsou plastické operace nebezpečné? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

Pozvání do studia přijali: plastický chirurg Doc. MUDr. Jan Měšťák CSc, anesteziolog MUDr. Ferdinand Polák, psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D., socioložka Mgr. Linda Sokačová a samozřejmě zástupci veřejnosti.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 4. června ve 21:40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 11. 6. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: téma Plastická operace – jde o banální kosmetický zákrok? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).