Hlavní navigace

Máte slovo s M. Jílkovou na téma: Šrotovné – čtvrtek 21. 5.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 21. května od 21:50 hodin na téma: Šrotovné.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: navrhovatel šrotovného, stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a zástupci veřejnosti: majitel malého autobazaru, podnikatel z oblasti nábytkářského průmyslu, řidič a řidička.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 21. května ve 21:50 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V pátek 15. května vláda schválila jeden z bodů „Balíku na podporu hospodářského růstu“: šrotovné. Toto opatření má pomoci krizi v automobilovém průmyslu. Ekonomové říkají, že je to rozhodnutí velmi krátkozraké a dlouhodobě ekonomice nepomůže. Majitelé autobazarů se bojí o svoji živnost a ostatní firmy volají po podobné podpoře i v jejich oborech – tvrdí, že podporovat jeden druh podnikání je diskriminace. Občané říkají, že obyčejní lidé stejně na nové auto nebudou mít peníze ani v případě příspěvku na šrotovné. Hrozí zadlužování těch, kteří by si jinak nové auto nemohli dovolit? Jiní se zase na šrotovné vyloženě těší – většinou ti, kteří mají velmi starý vrak, za který by dnes nedostali ani korunu, naopak by za jeho likvidaci musel zaplatit. To jsou problémy, o kterých bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 28. 5. na ČT1 od 21:40 hodin na téma: Pěstounská péče – proč je v ČR tak málo rozšířená? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.