Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – středa 29. října

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte ve středu na ČT1: 29. října od 21.55 hodin na téma: Problematické financování tuzemských divadel.

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali senátor Tomáš Töpfer, divadelníci Jakub Špalek, Petr Kratochvíl a Yvona Kreuzmannová, herečka a bývalá poslankyně Táňa Fischerová, divadelní kritik Petr Pavlovský a zástupci pražského magistrátu.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve středu 29. října 2008 od 21.55 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Proč různá divadla dostávají různé sumy peněz na svoji činnost? Proč se přesto bouří nekomerční i komerční divadla? Může být systém dotací spravedlivý? A podle jakého klíče by jednotlivé scény měly dostávat peníze? Když dotace, příspěvky či granty nedostanou, jak by se to promítlo do cen vstupenek? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz