Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 6. listopadu

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu se vrací do svého obvyklého vysílacího dne, kterým je čtvrtek. Ve čtvrtek 6. 11. od 21.40 hodin Máte slovo na citlivé téma: Pozůstalí obětí trestných činů.

Sdílet

Pozvání přijali tři rodiče zavražděných dětí: spisovatel Ondřej Neff, podnikatel Václav Kočka a Jitka Lebišová. Diskutovat s nimi budou soudce Jiří Bernát, advokát Jaroslav Ortman, zástupce ministerstva spravedlnosti, psychiatr profesor Jiří Raboch a prezidentka organizace Bílý kruh bezpečí Petra Vitoušová.

Máte slovo, diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 6. listopadu 2008 od 21.40 hodin. Nabídne různé úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Jsou tresty za zmařený lidský život dostatečné? A zastaví hrozba vysokého trestu agresora před nejzávažnějším zločinem? Jak potrestaný je vrah a jak rodiče, kterým zabil dítě? Mají také pozůstalí svá práva? A kde se o nich dozvědí? Co přinese novela trestního zákona? Dočkáme se vyšších trestů za ty nejbrutálnější zločiny? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo. Připraveni diskutovat jsou například zástupci ministerstva spravedlnosti či soudní znalci. Kde hledat pomoc a práva pozůstalých, to je otázka pro zástupkyni Bílého kruhu bezpečí. Zazní mimo jiné i názor soudce, který soudil desítky vrahů, sám udělil několik trestů smrti a u výkonu jednoho byl dokonce přítomen. Uslyšíte jak zkušenosti pozůstalých, kteří přišli o vlastní dítě, tak i názor advokáta, který zločince u soudu obhajuje.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden: pozvání na čtvrtek 13. 11. přijal ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, aby odpovídal na dotazy diváků týkající se kvality soukromých nemocnic. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).