Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 8. ledna

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 8. ledna 2009 od 21.45 hodin na téma: Sexuální zneužívání dětí v rodině.

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali: primářka sexuologického oddělení psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě MUDr. Želmíra Herrová, psycholožka PhDr. Tamara Cenková, sociální pracovnice Andrea Michalcová a vrchní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Mgr. Jaromír Badin. O své zkušenosti se přijdou podělit i ti, kteří tento problém pocítili na vlastní kůži – žena, která byla jako dítě sexuálně zneužívaná otčímem a bývalý deviant.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 8. ledna ve 21.45 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Kolik je u nás pedofilních deviantů? Má žena vyhodit devianta na ulici nebo ho ohlásit na policii? Proč ženy mlčky trpí násilí páchané na vlastních dětech? Odhady říkají, že až každá čtvrtá dívka a sedmý chlapec zažili během svého života sexuální atakování. Jenomže pohlavní zneužívání dětí zůstává stále „pod pokličkou“ neboli „co se doma uvaří, to se doma „sní“-jak tedy tak závažný problém odhalit? Kde má dítě vyhledat pomoc a jak dlouho bude následky sexuálního zneužívání překonávat? Kde vůbec sexuální zneužívání začíná a kam až může zajít? Musí každá matka sledovat partnera, když jde dát dceři dobrou noc? A co má dělat matka, když se jí dcera svěří s tím, že se k ní otec nevhodně chová? Jsou pro devianty tresty vysoké nebo nízké – mají se čeho bát? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 15. ledna 2009 na ČT1 od 21.40 hod.: Učitelé si nevědí rady s nevychovanými žáky. Čeští školáci se v evropských srovnávacích testech propadli do podprůměru. Jsou žáci nezvladatelní a málo gramotní? Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti, i ten, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz