Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 11. 12.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 11. prosince od 22.10 hodin na téma: Bezpečnostní kampaň Ministerstva dopravy „Nemyslíš – zaplatíš!“.

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali: šéf dopravní policie Leoš Tržil, Jiří Suttner z Ministerstva dopravy, kreativní ředitel reklamní agentury Euro RSCG Eda Kauba, odborník na reklamu Jiří Mikeš a psycholožka Václava Masáková.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 11. prosince ve 22.10 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Ministerstvo dopravy se rozhodlo investovat 150 milionů korun do reklamní kampaně, která má emotivním a drsným způsobem apelovat na řidiče, aby se za volantem chovali slušně. Odradí kampaň řidiče, spolujezdce a chodce od nebezpečného chování na silnicích? Přestanou jezdit rychle, telefonovat za jízdy, pít alkohol a užívat drogy před jízdou a začnou důsledně poutat děti do sedaček? Slibuje si ministerstvo, že spoty o smrtelných nehodách, které natočil režisér Filip Renč, podobně jako v zahraničí pomohou snížit počty mrtvých na sinicích? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo vysílaného ve čtvrtek 18. prosince na ČT1 od 21.40 hodin: „Muži a ženy: v čem se shodnou a v čem si zřejmě nikdy neporozumí?“ Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz