Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 12. 3.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 12. 3. od 21:50 hod. na téma: Jak stát chrání děti před sexuálními vrahy?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: profesor sexuologie Petr Weiss, policejní rada Miloslav Dočekal, který dopadl tzv. spartakiádního vraha, generál Hynek Blaško, jemuž sexuální deviant zabil syna Jakuba, zástupce ministerstva pro lidská práva a samozřejmě veřejnost.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 12. března ve 21:50 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Ohrožují sexuální devianti naše děti? Chrání je před nimi stát dostatečně? Mají lidé právo vědět, jestli není v jejich blízkosti nebezpečný deviant? Měl by existovat veřejnosti přístupný seznam deviantů? Patří sexuální devianti za mříže, nebo se mají zavírat do léčeben? Existuje jistota, že z nich neutečou? Má se kastrovat každý, kdo zneužije malé dítě? Napraví ho kastrace, nebo existují jiné možnosti? To jsou otázky, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu, vysílaného ve čtvrtek 19. 3. na ČT1 od 21:50 hod.: Má se policie vrátit na fotbalové stadiony? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz