Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 12. února

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na programu ČT1 – 12. února od 21:40 hodin na téma: Chaos kolem poplatků ve zdravotnictví.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: hejtman Středočeského kraje David Rath, ředitel krajské nemocnice v Benešově Milič Řepa, praktický lékař z Kolína Aleš Zlámal, za Grémium majitelů lékáren Marek Hampel a s ním i soukromá lékárnice z Děčína a lékárník z krajské nemocnice v Benešově. Se zástupci veřejnosti budou diskutovat o poplatcích v nemocnicích či lékárnách. Řeč bude také o rozhodnutí D. Ratha, kterým zavedl ve Středočeském kraji hrazení poplatků za občany z veřejných prostředků.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 12. února ve 21:40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Rozhodnutím hejtmana Davida Ratha přestali lidé ve Středočeském kraji platit od ledna letošního roku regulační poplatky ve zdravotnictví. Od 1. února nemusejí platit regulační poplatky ve všech krajských nemocničních zařízeních. Pacienti se mohou sami rozhodnout, zda poplatky zaplatí nebo zda úhradu poplatku přijmou od kraje jako dar. Úhrada poplatků se týká také lékáren při krajských nemocnicích. Je rozhodnutí Davida Ratha správné? Zkrachují kvůli tomu soukromé lékárny? Mají poplatky v nemocnicích a lékárnách smysl nebo by se měly zrušit? Jsou občané o situaci v poplatcích dostatečně informováni? To jsou některé z mnoha otázek, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 19. února na ČT1 od 21:40 hodin: Jak změní probíhající deregulaci nájemného ekonomická krize? Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti i ten, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).