Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 13. 11.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 13. listopadu od 22.00 hodin na téma: Soukromé nemocnice – jak poznat, která je kvalitní?

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali: ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, ředitel odboru strategie VZP MUDr. Pavel Vepřek, přednosta III. chirurgické kliniky FN Motol prof. Pavel Pafko, ředitel nemocnice ve Vrchlabí MUDr. Vladimír Dryml a pacienti – tedy ti, kteří mají se soukromými nemocnicemi osobní zkušenosti.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu ve čtvrtek 13. listopadu na ČT1 od 22.00 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Na privátní ordinace si Češi už zvykli – funguje jich přes 24 tisíc. Zvyknou si i na soukromé nemocnice? Jak pacienti poznají, která nemocnice poskytuje kvalitní péči – bez ohledu na to, kdo ji vlastní? Jsou soukromé nemocnice pro péči hrazenou ze zdravotního pojištění požehnáním nebo hrozbou? Pokud jde o podnikání jako o každé jiné, znamená to, že v honbě za ziskem budou privátní zařízení šetřit na platech zdravotníků, lécích a zdravotnickém materiálu? Naplňují se předpovědi, že soukromá zařízení budou stát spíš o „levné pacienty“, na kterých mohou vydělat, ty „drahé“ se budou snažit přesunout do státní nemocnice? Hrozí, že pokud nebudou nemocnice výdělečné, soukromý vlastník je zavře, přestože půjde například o jedinou nemocnici ve městě? A jak kvalitu péče ohlídají zdravotní pojišťovny? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden: Chová se KSČM v souladu s českou ústavou a zákony? A vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).