Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 18. 12.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 18. prosince od 21.40 hodin na téma: Muži a ženy- v čem si nerozumějí? Pozvání k diskuzi přijali psychologové PhDr. Petr Šmolka a PhDr. Alice Vondrová, Michaela Marková-Tominová z Asociace pro rovné příležitosti, herečka Květa Fialová, senátor Jaroslav Kubera a publicista Josef Hausmann.

Sdílet

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 18. prosince ve 21.40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

V České republice končí rozvodem každé druhé manželství. Víc dětí než v dříve se rodí svobodným matkám. V čem se muži s ženami shodnou a v čem si zřejmě nikdy neporozumějí? Má platit, že muž je živitel rodiny a žena ochraňovatelka rodinného krbu? Má být žena doma a starat se o děti – a tím pádem zůstat závislá na manželovi a riskovat, že profesně jí „ujede vlak“? Jak se změnily partnerské vztahy od doby našich prababiček, babiček a rodičů? Platí, že muž je hlava rodiny a žena krkem, který tou hlavou otáčí? Proč žena nesnáší, když muž řekne, že „jí“ umyje nádobí nebo pohlídá dítě? Jak se muži vyrovnávají se skutečností, že jim v práci má šéfovat žena? Proč ženy berou nižší platy než muži a to i na stejných pracovních pozicích? Proč Česká republika jako jediná země z členských států Evropské unie zatím nepřijala antidiskriminační zákon? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 8. ledna 2009 na ČT1 od 21.45 hodin: první vysílání v novém roce bude o problematice sexuálně zneužívaných dětí v rodinách. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti i ten, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).