Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 19. března

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 19. 3. od 21:50 hod. na téma: Má se policie vrátit na fotbalové stadiony?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministr vnitra Ivan Langer, předseda disciplinární komise ČMFS Alexander Károlyi, prezident fotbalového klubu Marila Příbram Jaroslav Starka, zástupce fanoušků FC Baník Ostrava Igor Bruzl a hráč SK Slavia Praha Vladimír Šmicer.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 19. března ve 21:50 hod. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Od ledna 2009 vstoupila v platnost novela zákona, podle níž je za pořádek na fotbalovém stadionu zodpovědný pořadatel, nikoli policie. V únoru podepsali policejní prezident Oldřich Martinů, předseda ČMFS Pavel Mokrý a ředitel ligy Ivo Lubas dohodu, která vymezuje spolupráci s pořadateli najatou ochrankou a policií. Jednoduše řečeno – policie se touto dohodou vrací ne na stadiony, ale před stadiony. Přesně je to tak, že policie monitoruje veřejné prostranství, tedy situaci před stadionem. V případě potřeby okamžitě zasáhne, pokud bude přivolaná ochrankou ze stadionu. Na stadionech se objeví tajní policisté v civilu, kteří budou monitorovat konflikty. Má se vrátit policie na fotbalové stadiony? Bojí se slušní fanoušci kvůli chuligánům chodit na fotbal? Mají proti nepokojným fanouškům během fotbalových zápasů zasahovat opět policisté? Má pořádek na stadionech chránit pouze ochranka pořádajícího klubu, nebo i policie? Dají se vytipovat utkání, která se obejdou bez dozoru policie? Je zákaz vstupu na stadion problémovým fanouškům diskriminující? To jsou otázky, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu, tentokrát speciálu, Žijeme digitalizací, vysílaného ve čtvrtek 26. 3. na ČT1 od 21:50 hod.: S jakými technickými problémy se mohou diváci setkat po přechodu z analogového na digitální vysílání? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor– stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).