Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 2. 4.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 2. dubna od 21:50 hodin na téma: Exekuce sociálních dávek v Chomutově.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb, primátorka Chomutova Ivana Řápková, předsedkyně občanského sdružení Romodrom Marie Gailová a obyvatelé (nejen) Chomutova.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 2. dubna ve 21:50 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Chomutov má 50 tisíc obyvatel, včetně téměř 8 tisíc těch, kterým říkáme „nepřizpůsobiví“. Právě díky nim se Chomutov drží na předních příčkách v kriminalitě a hlavně v zadluženosti. Díra v pokladně místní radnice už překročila 240 milionů korun, a to jsou jen dluhy neplatičů. Radnice proto přistoupila k radikální léčbě – léčbě šokem. Když si dlužníci přišli na úřad pro sociální dávky, čekalo je nemilé překvapení. Hned po výplatě dávek začal úřadovat exekutor a část dluhů vyinkasoval na pokrytí dluhů. Je humánní, aby exekutor zabavoval sociální dávky dlužníkům? Myslíte si, že zabavení sociálních dávek je správný bič na neplatiče? Porušuje chomutovský magistrát zabavením sociálních dávek lidská práva dlužníků? Nevzroste vinou zabavování sociálních dávek kriminalita v regionech? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího vydání Máte slovo vysílaného ve čtvrtek 9. 4. na ČT1 od 21:50 hodin: Exekuce – jak předejít návštěvě exekutorů a co dělat, když už exekutor přijde? Hlavním hostem diskuse bude ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor. Stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo na e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).