Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 20. 11.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 20. listopadu od 21.00 hodin na téma: Chová se KSČM v souladu s českou ústavou a zákony?

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali: poslanec evropského parlamentu za KSČM Miroslav Ransdodrf, náměstek hejtmana Karlovarského kraje za KSČM Jaroslav Borka, poslanec Parlamentu ČR Marek Benda, bývalý senátor Martin Mejstřík, 1. místopředseda Konfederace politických vězňů Ing. František Šedivý, Roman Joch z Občanského institutu a předseda zrušeného Komunistického svazu mládeže Milan Krajča.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu ve čtvrtek 20. listopadu na ČT1 ve 21.00 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Komunisté výrazně uspěli v krajských volbách – otevírá jim spoluvláda v krajích cestu do vysoké politiky? Proč se mezi jejich voliči objevují mladí lidé, kteří nezažili vládu jedné strany? Podle průzkumu agentury Median pro MF DNES by pětina Čechů komunistickou stranu zakázala. Uspěje iniciativa senátorů, kteří vyzvali vládu, aby se kvůli výrokům představitelů KSČM, odporujícím české ústavě a zákonům, obrátila na Nejvyšší správní soud s návrhem o neústavnosti této strany? Chtějí komunisté třídní boj? Jak se vypořádali s minulostí a jak si představují budoucnost? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz