Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 26. 2.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na programu ČT1 – 26. února od 21:40 hodin na téma: Jakou cenu má lidský život?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík, hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, advokát poškozených klientů Mario Švehelka a pochopitelně zástupci veřejnosti – tentokrát žena po autonehodě, manžel ochrnuté ženy a muž, který přišel o syna.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 26. února ve 21:40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Proč čtyřletý chlapec vykrvácel po operaci krčních mandlí? A jak je možné, že matka dvou dětí ochrnula po injekci? Kde najde dovolání a spravedlnost oběť dopravní nehody? Je odškodnění dostatečnou satisfakcí? Zákon určil 240 tisíc za život, soudy přiznávají i několikamilionová odškodnění. Kolik stojí zmařený lidský život? Rozhodují soudy spravedlivě o náhradách za smrt blízkého nebo trvalé poškození jeho zdraví? To jsou otázky, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu. Jeho hlavním hostem bude ve čtvrtek 5. března na ČT1 od 21:50 hod. nová ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová. Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).