Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 29. ledna

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 29. ledna od 21.40 hodin na téma: Péče o děti po rozvodu.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: psychologové PhDr. Václava Masáková a PhDr. Vladimír Fiedler, soudci Mgr. Kamila Horká a Mgr. Vladimír Janek. Za veřejnost přijdou diskutovat dvě matky, jež už několik let bojují o své dítě po rozvodu a dva otcové, kteří svoje děti po rozvodu nemohou vidět.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 29. ledna ve 21,40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Psychologové tvrdí, že boje o děti po rozvodu rodičů mohou narušit psychiku dětí natolik, že ty pak nemusejí v dospělosti zvládat partnerské vztahy. Matky tvrdí, že otcové mají na potomky negativní vliv. Otcové to odmítají a poukazují na štvavé kampaně matek, které proti nim vedou právě přes jejich děti. Soudci v poslední době řeší takové situace razantněji než dřív: Pokud se rodiče nedomluví na péči o dítě a jednomu z rodičů není umožněn styk s dcerou či synem, jednoduše pošlou dítě na psychiatrii nebo do dětského domova. Psychologům se zdá takové řešení vůči dětem přinejmenším velmi kruté. Tvrdí, že tím okamžikem dítě přijde o všechny jistoty v životě. To jsou některé z problémů, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 5. února na ČT1 od 21.40 hodin: Jak se žije mladým rodinám? Proč mají ženy problém s nástupem do práce po mateřské a proč je málo míst v mateřských školách, přijde vysvětlit ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti i ten, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na tel. čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).