Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 4. 12.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 4. prosince od 21.40 hodin na téma: Trestní odpovědnost a „beztrestný“ sex od 14 let.

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali: sexuolog doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., soudkyně JUDr. Veronika Čeplová, ředitel výchovného ústavu v Boleticích PaedDr. Jaroslav Žejdl, ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil, poslanec Radim Chytka a občané: matka čtrnáctileté matky a matka a bratr mladistvého delikventa.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 4. prosince ve 21.40 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Po letech diskuzí čeští zákonodárci snížili trestní odpovědnost ze čtrnácti na patnáct let. Stejně posunuli i hranici, odkdy mohou mladí lidé začít sexuálně žít, aniž by byli postiženi. Uvědomují si čtrnáctileté děti rozdíl mezi klukovinou a trestným činem? Vědí, co svým jednáním způsobují, pokud někoho okradou či přepadnou? Pomůže nový zákon v potírání organizovaných band, jejichž členové posílali vykrádat auta a sklepy děti, kterým ještě nebylo patnáct let a pokud byly chyceny, museli je policisté propustit? Mají sexuologové pravdu, když upozorňují na to, že zákon předhodí sexuálním deviantům „mladé maso“? Začnou děti dřív s pohlavním stykem a bude přibývat mladičkých matek? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma diskusního pořadu Máte slovo vysílaného ve čtvrtek 11. prosince na ČT1 od 22.10 hodin: Drsná kampaň ministerstva dopravy. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 137 766 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).