Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 5. 3.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 5. 3. od 21:50 hodin na téma: Standardy a nadstandardy ve zdravotnictví.

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová, chirurg a místopředseda Lékařského odborového klubu Lukáš Velev, prezident Svazu pacientů ČR Luboš Olejár a pochopitelně zástupci veřejnosti: tentokrát lékaři a pacienti.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 5. března ve 21:50 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová chce do prázdnin prosadit čtyři reformní zákony, které připravil její předchůdce Tomáš Julínek. Nejdiskutovanějším z nich je zákon o zdravotním pojištění: určuje, co je standard a za co si lidé budou muset u lékaře připlatit. Katalog, který to přesně určí, zatím vzniká. Bude zdravotnictví po reformě jen pro bohaté? Kritici říkají, že ano. Ministerstvo argumentuje, že pouze upravuje to, co už ve zdravotnictví stejně funguje, bohužel ale načerno. Může české zdravotnictví fungovat bez spoluúčasti pacientů? A za jakých podmínek? To jsou otázky, o nichž bude Michaela Jílková diskutovat se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu, vysílaného ve čtvrtek 12. 3. na ČT1 od 21:50 hodin: Jak stát chrání naše děti před sexuálními vrahy? Debatovat může přijít každý, kdo se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz.