Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – středa 8. října

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve středu na ČT1 – 8. října od 21.55 na téma: Úroveň péče v českých porodnicích a spory odborné i laické veřejnosti o porody doma.

Sdílet

Pozvání k diskuzi přijali přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FN Královské Vinohrady doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., viceprezidentka Unie porodních asistentek Ivana Königsmarková, vedoucí katedry porodní asistence Univerzity Olomouc PhDr. Věra Vránová a náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči MUDr. Markéta Hellerová. Se svými zkušenostmi z českých porodnic a s domácími porody se přijdou podělit tři matky a jeden otec.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve středu 8. října 2008 od 21.55 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Jak se rodí v českých porodnicích? Porodnice se díky baby-boomu nemusejí bát o klientky – chovají se k nim tedy vstřícně, aby se na sále i na oddělení cítily příjemně? Proč se mluví o odosobnění porodů? Proč je jen v málokteré porodnici možné, aby si klientka legálně domluvila porod s konkrétním gynekologem nebo porodní asistentkou? A proč lékaři nechtějí přiznat větší pravomoci porodním asistentkám? Proč některé ženy chtějí rodit raději doma? Je porod doma vrchol a naplnění těhotenství v přirozeném prostředí, nebo hazardem se životem matky a dítěte? Nakolik jde v porodnictví o blaho pacientek a nakolik o boj o peníze od zdravotních pojišťoven? To jsou některé z otázek, které Michaela Jílková položí svým hostům v pořadu Máte slovo.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dvě dvojice odborníků a čtyři občané. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma na další týden a vyzve diváky, aby se přihlásili k debatě a pomohli tak rozhýbat veřejnou diskuzi (nejen) o svých problémech. Debatovat může přijít každý, kdo má s daným tématem osobní zkušenosti – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ces­katelevize.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).