Hlavní navigace

Máte slovo: téma a hosté diskusního pořadu M. Jílkové – čtvrtek 16. 4.

[Tisková zpráva] Úspěšný diskusní pořad Máte slovo v přímém přenosu sledujte vždy ve čtvrtek na ČT1 – 16. dubna od 21:50 hod. na téma: Jak dopadá finanční krize na podnikatele a živnostníky?

Sdílet

Pozvání do studia přijali: ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda, ekonom Aleš Michl a zástupci veřejnosti, kterých se problém bezprostředně týká – podnikatelé a živnostníci.

Máte slovo, úspěšný diskusní pořad Michaely Jílkové, uvidíte v přímém přenosu na ČT1 ve čtvrtek 16. dubna ve 21,50 hodin. Nabídne tři úhly pohledu na jedno téma, tři strany diskutujících, tři čtvrtě hodiny živého vysílání. Neřeší problémy politiků, ale témata, která působí starosti občanům a řeší je přímo s nimi! A každý divák může poslat svůj názor formou sms nebo prostřednictvím webu České televize.

Od státu nikdy nic nechtěli, naopak odváděli daně a dávali práci zaměstnancům. Teď se velká část středních a drobných podnikatelů a živnostníků bojí, že nepřežijí finanční krizi. Z ankety na webových stránkách Hospodářské komory vyplývá, že téměř polovina podnikatelů musela snížit počet zaměstnanců a pětina přiznává, že krize je zasáhla tak silně, že pokud se situace nezlepší, budou muset uvažovat o ukončení živnosti. V České republice je přitom téměř milion živnostníků. Stěžují si, že stát jenom natahuje ruku a nic pro ně zatím neudělal. Říkají, že vláda měla na krizi reagovat už vloni v září. Jak jim pomůže protikrizový „ekonomický balíček“? Pomůže jim šrotovné, odpočet DPH na automobily, nižší sociální pojištění, zrychlené odpisy na nakoupené počítače či automobily, nebo ochrana firem v úpadku? A proč jim banky neochotně půjčují peníze? To jsou otázky, na které bude Michaela Jílková hledat odpovědi se svými hosty.

V každém ze tří vrcholů trojúhelníkového studia, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: dva odborníci a čtyři občané – zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Před koncem pořadu moderátorka vyhlásí téma příštího diskusního pořadu Máte slovo, vysílaného ve čtvrtek 23. 4. na ČT1 od 21:50 hodin: Chování lékařů a chování pacientů. Co vadí pacientům na chování zdravotnického personálu, a na co si naopak stěžují lékaři a sestry? Debatovat může přijít každý, kdo má s tématem zkušenosti a se nestydí za svůj názor – stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailu: mateslovo@ces­katelevize.cz