Hlavní navigace

MATERNA na CeBITu: koncept “Desktop as a Service” - automatizace IT procesů

[Tisková zpráva] Praha, 2. března 2009. Pro letošní CeBIT zvolil poskytovatel IT služeb, společnost MATERNA, jako motto svůj koncept "Desktop as a Service". Koncept “Desktop as a Service” představuje služby společnosti MATERNA pro virtualizaci desktopů – tedy poskytování desktopů jako služby, přičemž MATERNA soustředí svou pozornost na problematiku automatizace správy IT.

Sdílet

Desktop jako služba
Koncept “Desktop as a Service” je zaměřen na automatizaci úkolů spojených s IT managementem. Základ konceptu tvoří rozsáhlá automatizace procesů a virtualizace aplikací. Aby bylo možno maximálně využít výhod virtualizace desktopů, musí být IT schopno profesionálně spravovat a řídit infrastrukturu všech virtuálních i fyzických desktopů, serverů, zařízení a aplikací. MATERNA proto integruje svůj řídící nástroj DX-Union pro správu IT, který obsahuje další funkce pro virtualizaci desktopů. DX-Union je schopen nastavit uživatele, který je poté automaticky spojen s virtualizovaným desktopem. Tento desktop je administrován v rámci nástroje DX-Union a konfigurován dalšími systémy (Microsoft Active Directory a Citrix Desktop Delivery Controller). Další složkou firemního konceptu jsou konzultace pro výběr vhodné infrastruktury a implementace služeb pro virtualizaci a konsolidaci.

Automatická virtualizace desktopů naživo
Největším lákadlem, který MATERNA předvede na stánku společnosti Citrix, bude bezpochyby ukázka toho, jak lze s pomocí řešení pro IT service management nastavit desktopy rychle a automaticky. Obě firmy ukážou modelový scénář pro poskytování PC pracovišť a desktopů, v nichž je integrována virtuální desktopová infrastruktura Citrix, DX-Union a IT Service Management Framework od MATERNY. Návštěvníci budou mít možnost vidět automatizovaný proces nastavení uživatelů a PC stanic. K založení nového uživatele postačují základní data jako je křestní jméno, příjmení, oddělení a pracovní role. Zbytek procesu se již dokončí automaticky s pomocí DX-Union, takže uživatel se může přihlásit ke svému desktopu již za pár minut. Tato demonstrace bude probíhat na stánku B04, hala 4.

MATERNA pro státní správu
Kromě toho se bude MATERNA prezentovat také ve vlastním stánku C68, hala 9, Public Sector Parc. MATERNA zde ukáže další nabízené služby – konzultace v rámci implementací evropských směrnic o službách a efektivní elektronickou správu souborů a také řízení workflow. K vidění budou též řešení pro veřejnou správu a content management (CMS): MATERNA se pochlubí se svým Government Site Builder 4.0, jenž je založen na CoreMedia CMS.

MATERNA Information & Communications
MATERNA Group patří k předním nezávislým evropským softwarovým společnostem působícím v oblasti informačních a komunikačních technologií. MATERNA poskytuje řešení pro optimalizaci obchodních procesů v komerční i veřejné sféře. Společnost se zaměřuje na správu služeb a ITIL. Nabídka služeb zahrnuje moduly pro procesní a technologické konzultace, návrhy koncepcí, implementace a školení. Společnost MATERNA, založená v roce 1980, aktuálně zaměstnává 1300 pracovníků po celé Evropě. Ve fiskálním roce 2007 dosáhla skupina obratu ve výši 175 milionu euro. Ve střední a východní Evropě má společnost pobočky v České republice, Slovensku, Slovinsku, Bulharsku, Rumunsku a Litvě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).