Hlavní navigace

MATERNA získala akreditaci na poskytování školení ITIL® Intermediate

[Tisková zpráva] V Praze, 2. února 2010 - Společnost MATERNA Information Systems s.r.o., poskytovatel IT služeb, získala od společnosti DF Certifiering AB akreditaci pro školení metodického rámce ITIL® v3 Intermediate (pokročilá školení) a úspěšně tak navázala na předchozí akreditaci pro ITIL® Foundation. MATERNA proto doplňuje své portfolio a vedle kurzů ITIL® v3 Foundation a ITIL® v3 Foundation Bridge je nyní oprávněna nabízet i kurzy ITIL® v3 Intermediate. Akreditace společnosti umožňuje účastníkům v rámci kurzu podstoupit certifikační zkoušku.

Sdílet

ITIL® (IT Infrastructure Library®) je mezinárodně uznávaný standard pro řízení IT služeb. Akreditovaný ITIL® v3 Intermediate kurz navazuje na ITIL® v3 Foundation a pomůže nastavit základy řízení IT provozu postavené na ITIL® a IT Service Managementu (ITSM).

Společnost MATERNA se dlouhodobě na problematiku IT Service Managementu a ITIL® specializuje. Školitelé společnosti mají nejen rozsáhlé znalosti a potřebné certifikace, ale i mnohaletou praxi v řízení IT služeb. Propojení teoretických znalostí a praktických zkušeností se stává neocenitelnou hodnotou právě pro kurzy Intermediate, které jsou velmi prakticky zaměřeny.

MATERNA s akreditací umí nejen připravit na získání certifikátu, ale provede i certifikační zkoušku. Certifikát od akreditovaného školitele je důkazem o nabytých znalostech, které mohou zákazníci využít ve své praxi při zlepšování podnikových IT procesů.

„Rozšířením akreditace pro kurzy Intermediate jsme doplnili své portfolio o kurzy, které se soustředí na propojení teorie a praxe,“ říká Radek Bělina, Business Development Manager společnosti MATERNA a dodává, „věříme, že nabídkou kurzů Intermediate pomůžeme zlepšit konkurenční prostředí v této oblasti na českém trhu a tím přispějeme ke zvýšení kvality při současném snížení cen kurzů. To umožní lidem z oblasti IT si zvýšit svoji kvalifikaci a společnostem zlepšovat procesy vedoucí ke snížení nákladů a zvýšení kvality poskytovaných služeb.“

MATERNA Information & Communications
Skupina MATERNA se řadí mezi přední nezávislé softwarové společnosti v odvětví informačních a komunikačních technologií v Evropě. Pro společnosti i veřejný sektor poskytuje řešení optimalizace podnikových procesů podporovaných informačními technologiemi. Společnost se zaměřuje na správu služeb a standard ITIL. Balíček služeb obsahuje moduly pro konzultační služby v oblasti procesů a technologií, návrhy koncepce, implementace a školení. Společnost MATERNA byla založena v roce 1980 a v současnosti po celé Evropě zaměstnává více než 1 300 zaměstnanců. V hospodářském roce 2008 dosáhly příjmy společnosti hodnoty 160 milionů EUR. Ve Střední a východní Evropě má pobočky v České republice, na Slovensku, v Bulharsku a Rumunsku. Více informací naleznete na: www.materna.com/cz