Hlavní navigace

Maximální bezpečnost pro CZ domény s ACTIVE 24

[Tisková zpráva] Společnost ACTIVE 24 spouští dnes do ostrého provozu, jako jeden z prvních doménových registrátorů, technologii DNSSEC. Tato technologie, která je rozšířením systému DNS směrem k většímu zabezpečení doménových jmen, snižuje výrazně možnost jejich zneužití. Všichni zákazníci ACTIVE 24 tak mohou začít využívat tento profesionální bezpečnostní standard.

Sdílet

Zvýšení zabezpečení je dosaženo zavedením principu asymetrické kryptografie do systému DNS. Data v DNS jsou při využití DNSSEC digitálně podepsána, což zvyšuje jejich důvěryhodnost Výrazně se snižuje například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. Pro běžného uživatele internetu DNSSEC neznamená žádnou komplikaci, zvýšení zabezpečení pro něho zajišťuje poskytovatel připojení (ISP), správce nameserveru nebo právě registrátor doménového jména.

Podporu technologie DNSSEC v České republice zavedlo již v dubnu 2008 sdružení CZ NIC, nejprve na ENUM doménách, od 30.9.2008 i na .CZ doménách. Společnost ACTIVE 24 měla již od počátku zájem se projektu zúčastnit a technologii DNSSEC nabízet svým klientům ihned po oficiálním spuštění. „Spuštění DNSSEC je pro nás samozřejmým krokem, protože naším cílem je nabízet zákazníkům nejkvalitnější služby a vysoká bezpečnost je v současné době jejich nedílnou součástí “, říká ke spuštění DNSSEC Zdeněk Brůna, technický ředitel ACTIVE 24.

Společně s DNSSEC rozšiřuje ACTIVE 24 svoji nabídku o balíček Bezpečná doména. Balíček obsahuje DNSSEC a službu Upozornění, která zákazníkům zaručuje nadstandardní formu informace o vypršení registrace domény, a to telefonátem a doporučeným dopisem.