Hlavní navigace

MČ Praha 1 realizuje informatický projekt s podporou EU

[Tisková zpráva] Praha 29. června 2006 – Městská část Prahy 1 a společnost A-21 oznamují ukončení základní fáze společných projektů pod názvem Gridová strategie MČ Praha 1 - příprava na počítačovou gramotnost verze 2.0. Hlavním cílem této strategie je prozkoumání možností Internetu jako přístupového kanálu k službám, poskytovaným Úřadem MČ Praha 1. Gridová strategie směřuje k vybudování integrační platformy na bázi otevřených standardů webových služeb a SOA v kombinaci s inteligentním portálem (projekt WebGrid). Dále je její součástí příprava vzdělávacích služeb pro práci ve virtuálním prostoru (Projekt Příprava počítačové gramotnosti nové generace - PPGNG) a vlastní výuka vybraných zaměstnanců a politiků (projekt VPGNG).

Sdílet

Tyto projekty jsou připravovány v rámci operačního programu Jednotný programový dokument pro Cíl 3 regionu hl. m. Praha – JPD3, Priorita 7. 3. – Rozvoj celoživotního učení, Opatření 7. 3. 2 Rozvoj dalšího vzdělávání a jsou financovány v maximální možné míře z mimorozpočtových zdrojů. Například první, už realizovaný projekt Příprava počítačové gramotnosti nové generace – PPGN, byl spolufinancován ze strukturálních fondů EU ze 48,8 %, příspěvek ze státního rozpočtu tvořil 38,55 % a rozpočet MHMP přispěl 10,25 % a A-21 pokryla ze svých soukromých zdrojů 2,4 %. Projekt tedy nezatížil rozpočet MČ Praha 1.

„Naším cílem je vstřícnost a otevřenost vůči občanům, k čemuž patří i zprostředkování dostupnosti informací na Internetu, a tento informatizační projekt považujeme za jeden z kroků k uskutečnění tohoto záměru,“ říká Ing. Richard Bureš, předseda komise informatiky MČ Praha 1. „MČ Praha 1 je jedna z mála institucí, která má zájem o čerpání prostředků z fondů EU a zároveň je i schopna svůj zájem realizovat v rámci projektů, které mimo jiné přibližují úřad občanům,“ doplňuje Ing. Zdeněk Havelka, ředitel společnosti A-21.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).