Hlavní navigace

McAfee leaderem v „Magic Quadrantu“ Partneru

[Tisková zpráva] Společnost McAfee se v „magickém kvadrantu“ (Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms) analytické firmy Gartner umístila mezi lídry v kategorii ochrany koncových bodů. Získaná pozice je dána kvalifikovaností vize McAfee a schopnosti uvádět vize do praxe.

Sdílet

Praha, 7. ledna 2008 – Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznámila, že se podle aktuálních výsledků analýzy firmy Gartner pro oblast platforem sloužících k ochraně koncových bodů umístila v kvadrantu lídrů. Výzkum zkoumal nabídky jednotlivých dodavatelů, kteří působí na trhu ochrany koncových bodů. Magický kvadrant společnosti Gartner vznikl na základě kvalifikovanosti vize jednotlivých dodavatelů i na jejich schopnosti uvádět tyto vize do praxe. Mezi faktory, které hrají roli při posuzování schopností firem uvádět své vize do praxe, patří kvalita nabízených produktů a služeb, celková schopnost uvádět nová řešení a reagovat na podněty trhu stejně jako výkonnost firmy. Gartner měří kompetenci vize jednotlivých firem na základě jejich porozumění trhu, strategií prodeje i marketingu. Do metrik je kromě dalších kritérií zařazena úroveň nabídky i produktové strategie, zvolený obchodní model a inovační potenciál.

Zpráva společnosti Gartner si všímá toho, že trh jednotlivých produktů (antiviry, nástroje proti spywaru, osobní firewally, hostovaná řešení pro prevenci vniknutí…) je rychle nahrazován sadami umožňujícími centrální správu. Standardem se stává rozšiřitelnost těchto řešení o další moduly. „U sad EPP (Endpoint Protection Platforms, platformy pro ochranu koncových bodů) se především pro velké podniky stává klíčovou schopnost těchto platforem nabídnout pokročilé reportovací funkce a funkce pro správu. Modulární architektura umožňující konfiguraci přizpůsobitelnou podle konkrétních požadavků zabezpečení a umístění jednotlivých zařízení se při výběru řešení stává rovněž rozhodující vlastností,“ uvádí analýza společnosti Gartner.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).