Hlavní navigace

Společnost McAfee spustila celosvětový experiment S.P.A.M.

[Tisková zpráva] Praha 31.3.2008 – Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznámila zahájení celosvětového experimentu S.P.A.M. (Spammed Persistently All Month, Po celý měsíc vystaveni spamu). Účastníci tohoto pokusu se rekrutují z celé společnosti (studenti, vládní úředníci, ženy v domácnosti, důchodci...). Účastníci pokusu S.P.A.M. pocházejí z celého světa: mj. z Austrálie, Brazílie, Francie, Německa, Itálie, Mexika, Nizozemí, Španělska, Velké Británie a USA.

Sdílet

Dobrovolníci si po dobu jednoho měsíce budou prohlížet webové stránky, provádět on-line nákupy a registrovat se na základě nejrůznějších reklamních akcí. To vše budou přitom dělat s notebookem s nově nainstalovaným systémem bez ochrany proti spamu a pro tyto účely použijí také novou e-mailovou adresu. Od dnešního dne budou o svých zkušenostech každý den psát na webu www.mcafeespa­mexperiment.com.

Experiment si klade za cíl ukázat ničivé účinky spamu, který je navíc prokazatelně spojen s kybernetickou kriminalitou. Počítačoví zločinci používají spam k ovládnutí milionů kompromitovaných počítačů po celém světě. Spamy lákají uživatele v domácnostech i ve firmách, aby podvodníkům poskytli citlivé informace nebo přímo finanční prostředky.

Chcete-li sledovat postup pokusu S.P.A.M. a seznámit se se zkušenostmi jeho účastníků, navštivte web www.mcafeespa­mexperiment.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).