Hlavní navigace

McAfee Virus Scan Mobile dostupný i pro Windows Mobile 5

[Tisková zpráva] Praha, Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), oznamuje dostupnost McAfee® VirusScan® Mobile a McAfee VirusScan Mobile Enterprise Edition pro platformu Windows Mobile 5.0. Společnost rozšiřuje počet platforem chráněných mobilním bezpečnostním software McAfee. Tyto produkty chrání uživatele Windows Mobile 5.0 před nejnovějším malwarem a nejnovějšími útoky, včetně nedávných SMiShingových útoků (phishingové podvody přes SMS).

Sdílet

Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR konstatuje: „Mobilní zařízení jsou pro hackery a tvůrce virů další metou. Mobilní zařízení, která se připojují k internetu nebo dostávají či posílají textové zprávy, mohou být zranitelná vůči malwaru. Některá zařízení, obzvláště „chytré telefony“ (smartphones), se mohou nakazit viry při stahování a instalaci aplikací. Mobilní viry se mohou rozšířit na kontakty, které uživatelé uložili na své mobilní telefony.McAfee VirusScan Mobile zabraňuje nechtěnému odeslání infikovaných textových zpráv a/nebo e-mailových příloh přátelům, rodině nebo spolupracovníkům.“

McAfee VirusScan Mobile a McAfee VirusScan Mobile Enterprise Edition chrání uživatele zařízení s Windows Mobile 5.0 před útoky přes SMS, MMS, Bluetooth a další vstupní místa. Tento software chrání před hrozbami pocházejícími z e-mailů, chatů, internetového stahování a surfování na webu, protože automaticky detekuje a čistí infikované soubory, dříve než mohou zasáhnout zařízení. Nejnovější ochrana je dostupná, jakmile jsou hrozby identifikovány.

McAfee VirusScan Mobile automaticky zabezpečuje mobilní zařízení; skenuje a čistí soubory, e-maily, stahování z internetu, textové zprávy a přílohy. Model předplatného McAfee zajišťuje, že zařízení může být chráněno po celou dobu, kdy je uživatel jeho majitelem. Always-on, vždy spuštěná ochrana, rozpoznává a odstraňuje viry, trojské koně, červy a další škodlivé aplikace bez přerušení spojení. Program odhaluje malware na různých vstupních i výstupních bodech, včetně e-mailů, příloh chatů, internetového stahování, SMS, MMS, WiFi a Bluetooth.

Když jsou nalezeny viry, červi, trojské koně a další hrozby, je zařízení během provozu automatickým procesem čištěno. Aktualizace běží nepozorovaně na pozadí, což zajišťuje, že uživatel jsou vždy chráněni před nově vzniklými a vyvíjenými bezpečnostními hrozbami. MMS, SMS a e-mailové přílohy jsou automaticky prohledávány při doručení nebo odeslání. Skenování všech přístupů k souborům, bez ohledu na způsob vstupu, zajišťuje ochranu v současnosti i v budoucnosti.

McAfee VirusScan Mobile je možné bezplatně stáhnout pro 30denní zkušební provoz na adrese http://mobile­.mcafee.com .