Hlavní navigace

McAfee vydává zásadní upgrade svých produktů

[Tisková zpráva] Společnost McAfee uvádí nové verze svých produktů 2010 pro koncové uživatele. Jsou nejlepší v detekci hrozeb, přinášejí větší rychlost i jednodušší ovládání.

Sdílet

Praha 29. března 2010 – Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), zabývající se zabezpečením IT, uvedla hlavní vylepšení své řady produktů pro rok 2010. Tyto produkty přinášejí nejrychlejší, nejjednodušší a nejefektivnější ochranu PC koncových uživatelů v celé historii společnosti.

McAfee již získala za tyto produkty od jejich vydání v roce 2009 řadu ocenění, včetně nejvyšších známek v testech AV-Comparatives.org, AV-Test.org a Virus Bulletin. Laboratoře McAfee Labs odhalily za poslední rok více než 2,5 milionu vzorků škodlivého softwaru, tj. asi o 1 milion více než o rok dříve. Experti předpokládají, že situace se bude nadále zhoršovat; společnost McAfee varuje, že kybernetická kriminalita se letos zaměří především proti uživatelům sociálních sítí.

Produkty společnosti McAfee pro koncové uživatele lokalizované verze vydané v 1. čtvrtletí roku 2010 zahrnují:

Software McAfee Internet Security (upgrade) v ceně 999,–Kč vč. DPH za licenci pro tři uživatele. Poskytuje komplexní ochranu PC a ochranu identity před online hrozbami. Chrání před riskantními weby, nabízí antivirus, antispyware, nástroj proti phishingu a obousměrný firewall. Kromě toho obsahuje antispam, rodičovskou kontrolu, 1 GB pro online zálohování a aplikaci SiteAdvisor pro hodnocení bezpečnosti webových stránek.

Software McAfee AntiVirus Plus (upgrade) v ceně 699,–Kč vč. DPH za licenci pro tři uživatele. Nabízí základní zabezpečení pro PC, chrání uživatele při práci online před viry, spywarem a hackery. Obsahuje antivirus, antispyware a obousměrný firewall. Software McAfee AntiVirus Plus zahrnuje také nástroj proti phishingu a aplikaci SiteAdvisor pro hodnocení bezpečnosti webových stránek.

Společnost McAfee reaguje na situaci v oblasti zabezpečení IT a upgrade jejích produktů verze 2010 přináší zcela nové standardy ochrany PC koncových uživatelů:

 • Rozšířená ochrana proti hrozbám. Společnost McAfee byla opakovaně vyhodnocena jako vedoucí dodavatel1 v oblasti detekce hrozeb. Upgrade verzí 2010 dále posílil ochranu při prohlížení webu. Zákazníci jsou upozorňováni na nebezpečné stránky ještě předtím, než je zobrazí (případně je přístup k nebezpečnému webu zcela zablokován).
 • Posílený výkon znamená o více než 325 % rychlejší skenování2; aktualizace jsou prováděny pouze tehdy, když počítač nepracuje.
 • Nejsnazší ovládání v historii produktů společnosti McAfee zjednodušuje zabezpečení pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Nejlepší v detekci hrozeb
Od uvedení produktů pro koncové uživatele v roce 2009 je společnost McAfee nepřetržitě oceňována za kvalitu detekce hrozeb ve svých produktech. Od organizace NSS Labs získala McAfee známku Gold Award za 100% úspěšnost detekce. Unikátní technologie Global Threat Intelligence společnosti McAfee využívá miliony senzorů monitorujících Internet po celém světě. Společnost McAfee dokáže díky tomuto sběru informací svým zákazníkům nabídnout nové standardy, posouvající ochranu před hrozbami na vyšší úroveň.

Díky technologii McAfee® SiteAdvisor® nabízejí produkty verze 2010 po svém upgradu také:

 • Ochranu před stahováním z webu, kdy se stahovaný obsah skenuje ještě před uložením na pevný disk a uživatel je varován před případnými hrozbami.
 • Hodnocení reputace adres URL, jež upozorňuje uživatele na jednotlivé webové stránky a IP adresy, které mohou být v současnosti kompromitovány.

Vylepšený výkon
Po právě uvedené aktualizaci jsou produkty McAfee rychlejší, jednodušší a přátelštější k uživateli více než kdykoliv v minulosti2:

 • Skeny běží až osmkrát rychleji. Nový nástroj společnosti McAfee pro lepší načasování jednotlivých akcí umožňuje odložit stahování aktualizací a plánované kontroly na dobu, kdy je počítač nevyužitý. Technologie McAfee Active Protection™ zajišťuje, aby zákazníci měli k dispozici nejnovější ochranu i v případě, že aktualizace byla dočasně odložena.
 • Instalace produktů je rychlejší než kdy dříve.
 • Využití paměti během skenů je nižší o 50 %, což znamená, že kontroly nyní méně přerušují další činnosti počítače.
 • Software společnosti McAfee ve verzích 2010 vyžaduje méně místa na pevném disku a používá méně procesů.

Nejjednodušší použití
Použití verzí 2010 softwaru společnosti McAfee je nyní ještě jednodušší. Začátečníci i pokročilí uživatelé mohou snadno kontrolovat stav počítače, provádět skeny i upravovat nastavení.

Software nyní:

 • Vytváří podrobná hlášení o nedávných klíčových událostech, např. počet zablokovaných hrozeb nebo zobrazení okamžité informace o proběhlých skenech a aktivitách.
 • Nabízí jednoduché možnosti, jak většinu funkcí zapnout nebo vypnout.
 • Technicky zdatnější uživatelé mohou využít bohatší nabídku vlastních nastavení.
 • Během skenů je možno jednoduše sledovat postup procesu. Uživatelé si mohou zvolit možnost automatického vypnutí systému, pokud během skenu nebyly detekovány žádné potíže.
 • Software společnosti McAfee pro rok 2010 se nyní sám automaticky přizpůsobuje i malým obrazovkám notebooků.

Další užitečné vlastnosti
Online zálohování: Novinkou produktů řady 2010 je možnost automatického zálohování fotografií, videa a souborů – zdarma a po celou dobu předplacení služby. Uživatelé softwaru McAfee Internet Security mohou využívat až 1 GB místa pro ukládání svých dat a zákazníci, kteří vlastní software McAfee Total Protection, mají k dispozici až 2 GB volného místa.

Rodičovská kontrola: Společnost McAfee vylepšila v rámci poslední aktualizace také rodičovskou kontrolu. Nyní nabízí předdefinované věkové skupiny, přidán byl filtr podle osmnácti různých kategorií obsahu a vyhledávání přiměřené věku.

Chráněné domácí sítě: Součástí produktu McAfee Total Protection je komponenta McAfee Home Network Defense, jež pomáhá uživatelům identifikovat a blokovat průniky do PC v domácí síti.

O společnosti McAfee
Společnost McAfee, Inc. se sídlem v Santa Clara, Kalifornie, je největší specializovanou společností na technologickou bezpečnost. McAfee se neústupně angažuje a řeší největších světové bezpečnostní výzvy. Společnost dodává zákazníkům proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě po celém světě, poskytuje uživatelům možnost se bezpečně připojovat na Internet, bezpečně prohlížet web či nakupovat na webu. Společnost McAfee, která je podporována vítězným výzkumným týmem, vytváří inovační produkty, které umožňují domácím uživatelům, firmám, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb, být ve shodě s regulacemi, chránit data, předcházet poruchám, identifikovat zranitelnosti a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. http://www.mca­fee.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).