Hlavní navigace

Media Bohemia posiluje svou pozici na internetu, sjednocuje své aktivity pod hlavičku Limemedia

[Tisková zpráva] Mediální skupina Media Bohemia koupila společnost MediaCo a.s., která na českém trhu nabízí unikátní produkt – takzvané i-Magazíny. Touto akvizicí dochází k dalšímu posílení internetových aktivit skupiny.

Sdílet

Po tomto kroku bude následovat restrukturalizace internetové divize skupiny. Jejím základem bude společnost Limemedia, která je součástí holdingu Media Bohemia. Limemedia bude zajišťovat provoz a rozvoj všech portálů, které dosud spadaly pod společnosti Limemedia, MediaPartner a MediaCo. Na internetovém trhu tak vznikne silný hráč, který bude zadavatelům reklamy schopen nabídnout zajímavý prostor s celkovým zásahem více než milion unikátních návštěvníků měsíčně. Současné portfolio 18 internetových titulů přitom bude v průběhu roku posíleno o další nové projekty. Obchodně bude veškeré internetové aktivity skupiny zastupovat tak jako dosud společnost Impression Media.

„Internet je pro skupinu Media Bohemia prioritní oblastí s velkým potenciálem růstu. Akvizice společnosti MediaCo ukazuje, že jsme připraveni investovat do nových zajímavých projektů. Chceme naši internetovou divizi rozvíjet i v budoucnosti, a to jak nákupem dalších společností, tak rozvojem stávajících aktivit,“ řekl Daniel Sedláček, předseda představenstva a generální ředitel Media Bohemia.

Do vedení společnosti Limemedia přešli noví zkušení lidé z MediaCo. Generálním ředitelem a akcionářem společnosti Limemedia se stal Jan Fahoun (dříve Starcom MediaVest Group a MediaCo), výkonným ředitelem a akcionářem pak Tomáš Malíř (dříve Thomson).

„MediaCo přišla na český mediální trh s konceptem i-Magazínů, tedy periodik, která kombinují výhody tištěných a elektronických médií – nabízí standardní čtenářský komfort tištěných časopisů doplněný o možnost interakce a rozšíření obsahu o audio a video soubory,“ říká Jan Fahoun. „Portfolio lifestylových i-Magazínů, jako jsou Shine, Beast, TheMEN nebo golfový ShotMAG, rozšířil nedávno nový motoristický titul – iMOTOR. Věřím, že příslušnost k silné mediální skupině usnadní další rozvoj tohoto konceptu.

Internetové aktivity skupiny Media Bohemia, které zastřešuje Limemedia, zahrnují mimo jiné také nově spuštěný komunitní portál PartyPlanet.cz a servery www.abradio.cz, www.autoweb.cz, www.femina.cz, www.living.cz, www.zkouknito.cz, www.ceskehry.cz nebo www.4men.cz. Součástí holdingu je také společnost Impression Media, největší české internetové mediazastupitel­ství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).