Hlavní navigace

Media Bohemia vytváří rodinu rockových rádií

[Tisková zpráva] Skupina Media Bohemia, která vlastní a provozuje Hitrádia, Fajn radia a Rádia Blaník, pracuje na vytvoření čtvrtého formátu svých stanic – rodiny Rock radií. Ta budou hudebně profilovaná jako stanice hrající klasické rockové hity. Těžiště jejich hudební dramaturgie bude ležet v 70. letech, ale ve vysílání budou i největší rockové hity jak z let šedesátých a osmdesátých, tak i devadesátých let a nového milénia.

Sdílet

„Na základě námi provedených výzkumu trhu jsme zjistili, že pro formát tak, jej ho máme definovaný, je na trhu ještě prostor. Proto bychom rádi tento prostor zaplnili stanicemi, které mají k tomu formátu nejblíže, a oslovili tak posluchače, které úplně neoslovují naše ostatní rodiny rádií,“ říká ke vzniku rodiny Rock radií Michal Sroka, programový ředitel společnosti Sun Media, která poskytuje stanicím skupiny Media Bohemia programovou podporu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém zasedání ve dnech 9. a 10. září již schválila změny názvu a licenčních podmínek u stanic, které budou rodinu Rock radií tvořit. Jedná se o Radio Šumava, Rádio Prácheň a Radio Faktor Gold, která se tak změní v Rock Radio Šumava, Rock Radio Prácheň a Rock Radio Gold. U všech stanic přitom bude zachován charakter regionálních stanic, které kromě rockové hudby nabídnou posluchačům i lokalizovaný informační servis, tedy zpravodajství, informace o dopravě a přehled kulturních a společenských událostí. Silným důrazem na příslušnost k regionu se budou Rock radia odlišovat od hudebně podobně zaměřené konkurence.

Faktická proměna tří zmíněných regionálních stanic na Rock radia proběhne pravděpodobně ještě do konce roku. Postupně ji doplní i off-air kampaně v jednotlivých regionech, které komunikačně podpoří novou identitu rádií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).