Hlavní navigace

Mediafax pro Android nabídne zdarma desítky zpráv denně

[Tisková zpráva] Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury, sportu a krimi přináší speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android, kterou právě pouští jako první v ČR společnost Mediafax. Díky ní si zpravodajství Mediafaxu majitelé Android smartphonů přečtou přímo na svém mobilním zařízení.

Sdílet

          Praha, 7. ledna 2011 – Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury a sportu. K tomu navíc porci nejdůležitějších zpráv z oblasti krimi. To vše mohou mít zájemci díky tiskové agentuře Mediafax vždy po ruce, ať jsou kdekoliv. Umožní jim to speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android, kterou spouští jako první v České republice společnost Mediafax. Díky ní si majitelé smartphonů přečtou denně zdarma přímo na svém mobilním zařízení desítky původních zpráv. „Být informován je jedním z klíčových úkolů naší agentury. Proto je mobilní verze Mediafaxu logickým krokem v naší expanzi na trhu v České republice,“ uvedl jednatel společnosti Martin Švehlák. 

          „Android je v současnosti nejpopulárnější operační systém pro mobilní telefony, především díky své otevřenosti a progresivnosti. Telefony s Androidem dokážou takřka cokoliv. Zákazníci rovněž velmi vítají vývoj nových verzí systému a možnost bezplatného upgradu," tvrdí Luboš Srb, šéfredaktor odborného serveru Mobilizujeme.cz. Podle něj by Android mohl již letos přeskočit v ČR stále nejpopulárnější Symbian. Tento operační systém se může navíc pochlubit rozsáhlým portálem Android Market, na němž je ke stažení více než 100 000 aplikací, her a zábavného obsahu. Jednou z bezplatných se nyní stává také zpravodajství agentury Mediafax.

          Aplikaci Mediafax pro Android si mohou bezplatně nainstalovat majitelé  mobilních zařízení s operačním systémem Android, verzí 1.6 až 2.x. Její ovládání je jednoduché a intuitivní, každá z osmi záložek představuje konkrétní sekci zpravodajství. Po spuštění zobrazí aplikace souhrn (náhled) zpravodajství podle data vydání ze všech kategorií, po kliknutí na konkrétní záložku se zobrazí obsah celé sekce zpráv dané kategorie. Konkrétní zprávu čtenář otevře kliknutím přímo na ni. Tím se mu zobrazí celý text včetně případných fotografií a obrázků. Po umístění na plochu usnadní zástupce aplikace orientaci v záplavě informací zobrazením náhledů několika nejnovějších zpráv. Nastavení aplikace umožňuje zvolit si vlastní interval automatické aktualizace. Zprávu, která čtenáře zaujme, může uživatel aplikace Android snadno přeposlat pomocí jednoho tlačítka jako SMS, nebo ji zveřejnit v profilu na některé ze tří největších sociálních sítí (Facebook, MySpace a Twitter).

          Zdrojem dat pro aplikaci je webový portál www.mediafax.cz, respektive jím generovaný RSS feed. Server Mediafax.cz denně zveřejní průměrně 70 zpráv. Široký tým zkušených redaktorek a redaktorů tiskové agentury Mediafax pokrývá všechny důležité události, které se dějí v celé České republice. Přináší nestranné informace z politiky a informuje o událostech v regionech. Krimi rubrika nabízí informace o dopravě, nehodách, soudních případech, vyšetřování a pátrání. Ekonomická redakce se zaměřuje na domácí i zahraniční ekonomické zpravodajství. Objektivní informace ze všech oblastí zahraničního zpravodajství přináší tým zahraničních reportérů. Agentura vydává i seriózní informace o událostech v české i světové kultuře a nejrychlejší informace o klíčových událostech ve sportu.