Hlavní navigace

Médiář mění tvář

[Tisková zpráva]

Sdílet

Médiář mění tvář

Praha, 1. března 2004 – Server Médiář rozšiřuje své tématické zaměření. Internetová stránka na adrese www.mediar.cz dosud fungovala jako osobní weblog novináře Miloše Čermáka, nyní se jejími spoluautory stávají další novináři a studenti žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Obsah Médiáře, který dosud přinášel Čermákovy postřehy týkající se domácí i zahraniční mediální scény, se tak rozrůstá o pravidelný monitoring událostí v české žurnalistice, přehled tématických knižních titulů vycházejících v tuzemsku, názorovou rubriku a další praktické informace o médiích či jejich studiu.

„Pražské škole žurnalistiky bývá někdy vyčítáno, že výuka je v určitých směrech příliš teoretická a posluchači po dobu studia nemají dostatečný kontakt s praxí. Tímto krokem to hodláme změnit,“ říká odborný garant serveru Médiář, redaktor Lidových novin Miloš Čermák.

Nová podoba serveru má být praktickým výstupem semináře Média v médiích, který Čermák v tomto semestru na fakultě vede. Studenti, kteří se do předmětu zapsali, budou v rámci výuky pravidelně monitorovat dění na českém mediálním trhu a výsledky své činnosti budou průběžně zveřejňovat na zmíněné internetové adrese.

„Katedra žurnalistiky by měla být přirozeným centrem domácí novinářské obce. Měla by upozorňovat na aktuální problémy v žurnalistické praxi a napomáhat je řešit. Nový Médiář k tomu, doufám, přispěje,“ vysvětluje šéfredaktor Médiáře Adam Javůrek, student čtvrtého ročníku žurnalistiky a autor weblogů o internetové žurnalistice (blog.vozovna.cz) a hudební publicistice (nárazník.vozov­na.cz).

Podle Čermáka nabídne Médiář novinářským elévům možnost vyzkoušet si po dobu studia postupy redakční práce, aktivním novinářům bude zase poskytovat snadno dostupný, ucelený přehled dění v oboru.

Pro další informace prosím kontaktujte:
Adam Javůrek, 732 961 234, javurek <at-sign> mediar &lt;dot> cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).